Služby
| autor: Ondřej Zlámal

Mick van Buren: Musím se tu děkovačku naučit líp

Před zápasem s APOELem se Mick van Buren dozvěděl, že bude hrát jen pár minut před zápasem, tentokrát měl vzhledem k nemoci Milana Škody a zranění Murise Mešanoviče místo jisté. Odvděčil se dvěma brankami do poločasu a výborným výkonem.

Se zklamáním z vyřazení jste se vyrovnali tím nejlepším způsobem, souhlasíte?

Ano, byla to perfektní reakce, dali jsme čtyři góly a vyhráli. Je to dobré i pro naše útočné snažení, že jsme nastříleli branky.

Nepomýšlel jste na hattrick?

To je jasné, že vás to napadne, když dáte dvě branky do poločasu, že byste mohl dát hattrick. Ale pak si dal branku jeden hráč z od nich a my přidali jsme ještě jeden gól. Hlavní je, že jsme vyhráli 4:0. I takhle je to pěkné.

Mluvili jste hodně o tom, že nestřílíte branky?

Myslím si, že jsme neodehráli špatné zápasy, problém byl v tom, že jsme nedávali góly. Ale dneska jsme dokázali, že to stále umíme.

Co jste změnili, že to zase šlo?

To není o nějakých změnách, jako spíš o tom prvním gólu, který musíte vstřelit, pak je všechno snazší. To byl ten hlavní důvod, že to dnes vypadalo jinak.

Jak jste si užil děkovačku s fanoušky?

Bylo to dobrý! Myslím, že bych se měl asi ten text naučit trochu líp. (úsměv)

Ale vypadalo to, že umíte česky...

Rozumím jenom málo, proto je to velice těžké se to naučit. Musí mi to napovídat, ale některé části už znám.  Čeština je hrozně těžký jazyk!

Jaký je to pocit, když kotel vyvolá vaše jméno?

Je to neuvěřitelný pocit, nalévá to do mne adrenalin, když slyším, jak nás i mne fanoušci pozvbuzují.

Máte z gólů radost i protože byly vaše první?

Už jsem dal nějaké v poháru, ale tyhle byly první v lize, mám z nich radost.

Taky budou pěkně drahé....

Cože?

No tady se za první branky platí do kabiny...

Aha, musím se zeptat kapitána.

No to se budete divit...

Já o tom už něco slyšel...

Který gól byl složitější?

Určitě hlavička, druhý byla dorážka pravačkou. Oběma předcházely perfektní centry. Jsem rád, že jsem je proměnil.

Nelekl jste se, že se míč zase odrazí od tyče ven, že zase budete mít smůlu?

Oddechl jsem si, když jsem to viděl v síti, kdyby to šlo o pět centimetrů vedle, tak to zase vyskočilo ven.  Je dobře, že jsme vyhráli před pauzou, bude se nám dobře připravovat na ligu i Evropskou ligu.