Vyhledávání
| autor: Martin Boška

Jízda tureckým pohárem pokračuje!

Fotbalisté Antalyasporu postoupili v tureckém poháru mezi čtyři nejlepší celky. V odvetném utkání na hřišti Sivassporu, který se nachází na čele tabulky nejvyšší turecké soutěže, dokázali remizovat 1:1, a tak po úvodním domácím duelu (0:0) postupují díky brance vstřelené venku.

Do šaten šli spoluhráči Ondřeje Čelůstky za nepříznivého stavu, když se v 31. minutě trefil domácí Oztekin a poslal tak tým ze Sivasu do vedení 1:0. Ve 49. minutě odpověděl vyrovnávací brankou křidelní záložník Sinik a vystřelil tak antalyjskému celku postup.

Ondřej Čelůstka do utkání nezasáhl kvůli nemoci. Další utkání čeká Antalyaspor v pondělí 17. února, kdy se na domácí půdě střetnou s Kasimpasou.

Semifinále tureckého poháru bude mít pro Čelůstku a jeho spoluhráče zajímavý náboj. Utkají se totiž s odvěkým rivalem Alanyasporem. První zápas se uskuteční 3. března na stadionu v Antalyi. Odvetný duel přijde na řadu patřičně později, a tak bude o postupujícím rozhodnuto až 21. dubna.

Alanyasporu se v letošní sezoně daří. Několik kol vedl nejvyšší soutěž a nyní ztrácí tři body na první Sivasspor. Právě ten dokázali Antalyjští vyřadit, což jim zcela jistě dodá sebevědomí do vypjatého duelu.

Antalyjskému týmu se mimo jiné proti svému rivalovi daří. Naposledy s ním prohráli v sezoně 2017/2018. Od té doby v šesti zápasech dvakrát zvítězili a čtyřikrát remizovali.

Sivasspor - Antalyaspor 1:1 (1:0)

Branky: 31. Oztekin - 49. Sinik  Žluté karty: Yesilyurt, Ciftci, Yandas - Gulum, Sari, Kaplan, Amilton

Sivasspor: Vural - Aksoy (87. Papp), Camara, Appidangoye, Ciftci - Claudemir (64. Yesilyurt) - Fernando (77. Erdal), Arslan, Yandas, Oztekin - Yatabare

Antalyaspor: Kaplan - Balci, Sari, Gulum (46. Kudryashov), Albayrak - Alpsoy (46. Fredy), Akyol - Amilton, Charles, Sinik (64. Mukairu) - Blanco