Prvním předsedou ČDF se stal čtyřiadvacetiletý medik Karel Freja, původně nejlepší hráč Slavie, v době volby už střední útočník vinohradského ČAFC. Nejvyšší fotbalový orgán v zemi s postupem let měnil názvy, postavení v rámci sportu a tělovýchovy a také pochopitelně své předsedy.
Dříve nebylo jednoduché určit, kdo byl tím nejdůležitějším. Měnila se hierarchie a tím i post nejvyššího.
Do roku 1917 to byl předseda Českého svazu fotbalového, po vzniku republiky od roku 1918 do 1922 pak předseda Československého svazu fotbalového. Tento svaz trval dál, ale protože tu byly ještě menšiny, které měly svazy německý, židovský, maďarský a polský, tak v roce 1922 vznikla Československá asociace fotbalová, která trvala až do roku 1948. S přestávkou let 1939 – 1945 sdružovala všechny výše uvedené svazy, tedy i Československý svaz fotbalový. Ten po rozdělení Československa a vzniku Protektorátu Čechy a Morava začal de facto pracovat jako Český svaz fotbalový. Od roku 1946 se zase přeměnil na Československý svaz fotbalový. Pak došlo k různým změnám organizace i názvů.
Mezi léty 1948 až 1952 spadal fotbal do Československé obce sokolské, v letech 1952 až 1957 fotbal patřil pod Státní výbor pro tělesnou výchovu a sport, od vzniku ČSTV v roce 1957 do roku 1968 měl fotbal v tomto orgánu svoji Ústřední sekci.
V období uvolnění v letech 1969 až 1970 jsme měli Československou asociaci fotbalovou, pak v letech 1970 až 1989 Československý fotbalový svaz (stále patřil pod ÚV ČSTV). V letech 1989 až 1993 zde byla Československá fotbalová asociace.
Po rozdělení státu vznikl Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) a ten byl v roce 2011 přeměněn ve Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR).
Celkem fotbal od roku 1901 dosud vedlo fotbalový svaz nebo asociaci celkem 34 předsedů, někteří i opakovaně. Část z nich se zapsala do fotbalové historie významně, jiná zase méně. Do první skupiny patří například O. Petřík, J. Fanta, R. Pelikán, V. Valoušek, F. Blažej, J. Rogl, J. Tománek, R. Kocek, V. Jíra a F. Chvalovský. Během jejich funkčního období fotbal slavil největší úspěchy na mezinárodních turnajích či docházelo k důležitým pozitivním změnám ve struktuře a organizaci nejrozšířenější míčové hry.
Fotbal nasbíral za dobu své historie u nás významné úspěchy: stříbra z mistrovství světa 1934 a 1962, zlato z ME 1976, stříbro z EURO 1996, zlato z olympiády 1980 a stříbro z OH 1964. Slávu českého fotbalu šířili velikáni jako Josef Bican, držitelé Zlatých míčů Josef Masopust a Pavel Nedvěd nebo brankář Petr Čech. Skvělých fotbalistů bychom napočítali stovky a seznam úspěchů českého fotbalu by byl pořádně dlouhý. Mnohé připomíná Síň slávy českého fotbalu v sídle na pražském Strahově, která byla letos doplněna o fakta týkající se historie a slaveného výročí.
Více o stodvacetileté úspěšné historii vypovídá nový seriál vyrobený na počest slavného výročí. Má název Česká fotbalová mašina, tvoří jej šest desetiminutových dílů a premiéru bude mít již brzy na ČT sport.
Český fotbal má co slavit a současná generace na co navazovat!
Tvorba webových prezentací (vč. grafického návrhu, zajištění domény, hostingu apod.), design a správa účtů na sociálních sítích. >>
Správa námi vytvořených webových stránek, vašich účtů na sociálních sítích. Mediální konzultace pro sportovce, tiskové mluvčí apod. >>
Kompletní zajištění a organizace tiskových konferencí na profesionální úrovni.>>
Kompletní příprava původních tiskových zpráv, zpravodajství z vašich akcí apod.>>
Kompletní příprava knižních publikací. Od přípravy textů, grafických návrhů až po výrobu, tisk a distribuci.>>
Profesionální překladatelská činnost z anglického a německého jazyka.>>
Příprava loga i kompletní vizuální identity, sazba knížek, magazínů, letáků, plakátů apod. Grafické návrhy webových stránek.>>